Ders Kayıt

Sevgili öğrencilerimiz,

Üniversitemiz 2021-22 güz döneminde de yüzyüze eğitime başlarken yeni yapılandırılan Register / Genius öğrenci ve akademik bilgi sistemini kullanacaktır. Sadece müstesna bazı çevrimiçi dersler YDÜ Uzaktan Eğitim ve Bilişim Teknolojileri Merkezi (UZEBİM) üzerinden açılacak ve yürütülecektir.

YENİ KAYITLI ÖĞRENCİLER İÇİN

* YENİ KAYITLI öğrencilerimiz http://register.neu.edu.tr/ portalına giriş yaptıkları aynı kullanıcı adı ve şifre ile UZEBİM’e (https://uzem.neu.edu.tr/) giriş yapabilir ve ders seçimine başlayabilir.

  • Ders seçimi için aşağıdaki kısa KILAVUZ kullanılabilir.
  • Henüz kayıt işleminiz tamamlanmadı ise ve şifreniz yok ise bağlı olduğunuz ÖĞRENCİ İŞLERİ ile iletişime geçmeniz gerekir. Size verilen şifre ile direkt UZEBİM’e giriş yapılabilir.
  • Hangi derslerin seçilmesi gerektiği ile ilgili ise bağlı olduğunuz FAKÜLTENİZDEKİ DERS DANIŞMANINIZLA iletişime geçmeniz önerilir. Henüz danışmanı atanmamış öğrenciler gerekli durumlarda dekanlıktan bilgi alabilir.
  • Var olan şifreniz yalnızca register.neu.edu.tr portalından değiştirilebilir. Değiştirdiğinizde otomatik olarak UZEBİM’e giriş şifreniz de değişir.

ESKİ KAYITLI ÖĞRENCİLER İÇİN

  • 2. 3. 4. ve 5. sınıf öğrencilerimiz ise UZEBİM’de var olan şifreleri ile giriş yapabilir ve ders danışmanlarından destek alarak yeni derslerini seçebilir.
  • * Bu öğrencilerimizin şifrelerinde sıkıntı var ise [email protected] adresine mail göndermeleri gerekir.

Tüm öğrencilerimize yeni dönemde sağlık ve başarılar dileriz.