Ders Kayıtlarıyla İlgili Bilgilendirme.

Sevgili öğrencilerimiz,

Üniversitemiz, 2020 güz döneminde, yeni yapılandırılan öğrenci ve akademik bilgi sistemini kullanacak. Dolayısıyla yeni sistem devreye girene kadar bütün dersler YDÜ Uzaktan Eğitim ve Bilişim Teknolojileri Merkezi (UZEBİM) üzerinden toplu olarak açılacak ve yürütülecektir.

YENİ KAYITLI ÖĞRENCİLER İÇİN
YENİ KAYITLI öğrencilerimiz http://register.neu.edu.tr/ portalına giriş yaptıkları aynı kullanıcı adı ve şifre ile UZEBİM’e (https://uzem.neu.edu.tr/) giriş yapabilir ve ders seçimine başlayabilir.

  • Ders seçimi için aşağıdaki kısa KILAVUZ kullanılabilir.
  • Henüz kayıt işleminiz tamamlanmadı ise ve şifreniz yok ise bağlı olduğunuz ÖĞRENCİ İŞLERİ ile iletişime geçmeniz gerekir. Size verilen şifre ile direkt UZEBİM’e giriş yapılabilir.
  • Hangi derslerin seçilmesi gerektiği ile ilgili ise bağlı olduğunuz FAKÜLTENİZDEKİ DERS DANIŞMANINIZLA iletişime geçmeniz önerilir.
  • Var olan şifreniz yanlızca register.neu.edu.tr portalından değiştirilebilir. Değiştiğinizde otomatik UZEBİM’e giriş şifrenizde değişir.

ESKİ KAYITLI ÖĞRENCİLER İÇİN

  • 2. 3. 4. ve 5. SINIF öğrencilerimiz ise UZEBİM’de var olan şifreleri ile giriş yapabilir ve ders danışmanlarından destek alarak yeni derslerini seçebilir.
  • * Bu öğrencilerimizin şifrelerinde sıkıntı var ise info.uzebim@neu.edu.tr adresine mail göndermeleri gerekir.

Tüm öğrencilerimize yeni dönemde sağlık ve başarılar dileriz.

UZEBİM
EĞİTİM BİRİMİ

Ders seçim kılavuzu için tıklayınız.