Kıbrıs’ın Mağusa şehrinde doğdum. Türk Maarif Koleji’ni bitirdikten sonra 1999 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ ni kazandım ve adadan ayrıldım. Yoğun ve ağır bir eğitimin ardından 2004 yılında Veteriner Hekimi unvan ve yetkisini kazandım. Eğitim sürecinde laboratuvara ve özellikle biyokimya bilimine karşı farklı bir ilgim olduğunu keşfettim. Bu nedenle veteriner biyokimya dalında doktora eğitimine başladım ve 2010 yılında “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Farklı Bölgelerde Yetiştirilen Düvelerde Kan Selenyum ve Vitamin E Düzeylerinin Araştırılması” konu başlıklı Doktora tezini tamamlayarak Biyokimya (Veteriner) Doktoru unvan ve yetkisini kazandım.

Doktora eğitimim sırasında klinik laboratuvar ve antioksidanlar-oksidatif stres konularıyla ilgilendim. Klinik Laboratuvar deneyimini artırmak adına 2010-2014 yılları arasında Bilim Laboratuvarları’nda (İstanbul) Veteriner Laboratuvarı Sorumlu Yöneticisi ve Veteriner Biyokimya uzmanı olarak çalıştım. Bu süre içerisinde “ISO/IEC 17025” kalite standardı eğitimlerini başarı ile tamamladım ve Kalite Yönetim Birimi Sorumlusu olarak görev aldım.

Bu sayede kalite kavramını yaşamımın her bir noktasına yerleştirdim. Bu anlayışı araştırmaya ve eğitime yönlendirmeye karar verdim. Ekim 2014 tarihinde Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı’nda akademik hayatıma adım attım ve 2017 yılında Yrd. Doç. Dr. unvan ve yetkilerini kazandım. Hayvan Hastanesi Tanı Laboratuvarı kuruluşunu gerçekleştirdim ve laboratuvar sorumlusu olarak görevim devam etmektedir. Veteriner Fakültesi ile Laborant ve Veteriner Sağlık Teknikerliği (SHMYO) bölümünde dersler vermekteyim. İdari olarak da Veteriner Fakültesi Çift Anadal Program koordinatörüyüm. Çeşitli bilimsel dergilerde yayınlanmış makalelerim, ulusal ve uluslararası toplantılarda sözlü ve/veya poster bildirilerim ve bazı dergilerde bilimsel hakemlik görevim bulunmaktadır.

Yürütücü ve araştırmacı olarak yer aldığım ve devam etmekte olan projeler ile birlikte bilgiyi üretme ve öğretme arzum devam etmektedir.