Doç. Dr. Mehmet Alper ÇETİNKAYA
Doç. Dr. Mehmet Alper ÇETİNKAYA
Doç. Dr. Mehmet Alper ÇETİNKAYA
Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi
İlgili Haberler

1976 yılında Ankara’da doğdu. İlk (1987), orta (1990) ve lise (1993) öğrenimini TED Ankara Kolejinde tamanladı. 1999 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalında Tezli Yüksek Lisans eğitimine başladı. Ocak 2002 tarihinde Cerrahi Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi kadrosuna atandı. 2003 yılında “Kedi ve Köpeklerde Mandibula’nın Travmatik Lezyonları” başlıklı tezini tamamladı. Hemen ardından 2003 yılında Cerrahi Anabilim Dalında Doktora eğitimine başladı ve Aralık 2007 tarihinde “Köpek ve kedilerde coxofemoral eklem luksasyonlarının sağaltımında monoflament naylon dikiş materyali ile toggle pin uygulamaları ve klinik değerlendirmeleri üzerine çalışmalar” başlıklı tezini tamamlayarak Doktor ünvanı aldı.

Şubat 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Araştırma Laboratuvarında göreve başladı. 2008-2009 yıllarında Kara Kuvvetleri Atlı Spor Eğitim Merkezi Komutanlığında Doktor Veteriner Hekim Asteğmen / Teğmen olarak askerlik görevini yaptı. 8 Ekim 2013 tarihinde Doçent oldu. Şubat 2014 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Deney Hayvanları Araştırma ve Yetiştirme Ünitesinde Sorumlu Yönetici oldu; burası daha sonra merkez olarak isim değiştirdi ve Hacettepe Üniversitesi Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi oldu.

Kasım 2017 tarihinden itibaren görevlendirmeli olarak Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak göreve başladı. Evli ve iki çocuk babasıdır.