Dr. Gizem MORRİS
Veteriner Hekimliği Tarihi ve Deontoloji Anabilim Dalı Başkanı
İlgili Haberler

Dr. Gizem Morris, 2010 yilinda Ankara Veteriner Fakultesi’nden mezun olduktan sonra Ingiltere’de Westminster Üniversitesi'nden Pazarlama ve Psikoloji alanında doktora yapti. Son yillarda King's College London'daki King's Business School'da Pazarlama ve Satış alanında Öğretim Görevlisidir. Doktora tezi, veterinerlik mesleğindeki profesyonel kimlik çatışmalarına odaklanarak tıbbi hizmetlerde duygusal emeği inceledi. Saha çalışması İngiltere'deki Kraliyet Veteriner Hekimler Koleji (Royal College of Veterinary Surgeons - RCVS) ile işbirliği içinde gerçekleştirildi. Öğretim uzmanlığı nöropazarlama, etik, duygusal emek, davranisin biyolojik temelleridir. Yıllar boyunca, hem İşletme hem de Veterinerlik çalışmalarında disiplinler arası öğretime katkılarından dolayı farklı İngiliz ve Amerikan üniversitelerinden çeşitli akademik ödüller aldı.

Akademinin yanı sıra, Avrupa projelerinde eğitim uzmanı ve proje danışmanı olarak görev yaptı ve Fulbright İki Toplumlu Barış inşası gençlik kampları Komisyonu tarafından siyasi lider olarak atandı. On yıldan fazla bir süredir, bir sivil toplum kuruluşu olan Youth for Exchange & Understanding'te çok kültürlü diyalogları kolaylaştırmak için eğitim almış ve Kıbrıs'ta Doğu Akdeniz Üniversitesi Deniz Kaplumbağalarını Koruma Sualtı Araştırma ve Görüntüleme Merkezi'nde gönüllü olarak çalışmaktadir.

Akademik Eğitim

2020 Egitimcilerin Egitimi Isletme Yönetimi ve Psikoloji, King’s College London.
2019 Pazarlama Stratejileri, Neuromarketing, Brain Sciences, University College London.
2018 Liderlik ve Psikoloji Doktorasi, ‘Identity Conflicts and Emotional Labour in Veterinary Profession’, Westminster Business School (WBS), University of Westminster.
2017 Saglik Yönetimi Kariyer Gelistirme Programi, ‘Neuroscience and Psychoanalysis’ The Tavistock and Portman, NHS London.
2016 Sertifika, ‘The Mind is Flat: the Shocking Shallowness of Human Psychology’, University of Warwick.
2015 Sertifika, ‘Neuro-psychoanalyses, What is a Mind?’ University of Cape Town.
2013 Yetiskin Egitimi Diplomasi Yuksek Lisans Diplomasi ‘Fellow of the Higher Education Academy’ University of Westminster.
2012 Yönetim Masteri, ‘Role of the Sponsorship in Global Branding Communications’ WBS.
2010 Isletme ve Yönetim Lisansi, Anadolu Universitesi, Eskisehir.
2010 Veteriner Hekim Yuksek Lisansi, Ankara Universitesi Veteriner Fakültesi

Uzmanlık ve Mesleki Tecrübe

2019 Proje Danismani, Implementation of Farm Advisory Services (FAS) as part of Agriculture and Rural Advisory Services Strategy
2019 Egitim Danismani ve Arastirmaci, Pazarlama ve Psikoloji Bölümü, King’s Business School, King’s College London
2018 Ögretim Görevlisi, Isletme Stratejileri Bölümü, Birkbeck, University of London
2017 Ögretim Görevlisi, Isletme Yönetimi ve Pazarlama, Hult International Business School
2013 Ögretim Görevlisi, Westminster Business School, Univeristy of Westminster
Verilen lisans ve lisansüstü dersler, sektörel egitmen egitimleri: Nörolojik Pazarlama Teknikleri, Liderlik, Proje Yönetimi, Proje Gelistime, Bilgi Analizi ve Yönetimi, Psikolojiye Giris, Global Pazarlama ve Yönetim Stratejileri, Tüketici Davranislari, Davranisin Biyolojik Temelleri, Yaratici Girisimcilik, Girisimcilikte Liderlik, Girisimcilik Pazarlamasi, Insan Kaynaklari Yönetimi, Kriz Yönetimi, Pazarlik Taktikleri, Dijital Servisler, Kültürel Farkliliklar ve Iletisim.

Liderlik Eğitimleri

2011 Political Leader, ‘Bi-communal Summer Youth Program’, SIT: Community, Peace building, Leadership, Issues, Challenge and Connection’, Fulbright Commission, Amerika.
2010 ‘Peace Building and Development Planning, CYINDEP and TRIALOG, Kibris.
2009 ‘Training of Trainers, Communication Techniques in Education’, EU Coordination Centre, Kibris.
2008 ‘Responsible Citizen Acting in Society for Promotion of Intercultural Dialogue and Human Rights’, YEU International, Almanya.
2007 ‘Creative Leadership Training on Intercultural Leadership and Communication’, YEU International, Ispanya.
2007 ‘Methods and practices for Facilitators dealing with intercultural and inter-religious dialogue in international youth exchanges’, YEU International, Fransa.
2006 ‘Creative Leaders Managing Youth Organizations - Developing Spaces of Active Young Citizens’, YEU International, Sirbistan.
2006 ‘Celebration of the Cultural Diversity in the Turn of Generations’, Youth for Exchange and Understanding (YEU), Yunanistan.
2004 ‘Bi-communal Youth Camp for Peace in Cyprus’, Fulbright Commission, Amerika

Mesleki Ödüller

2019 University of Westminster, WestminStars, ‘Inspiring Educator Award’.
2018 University of Westminster Student Union ‘Outstanding Contribution to Students Academic Experience Award’
2017 University of Westminster Executives Board ‘Star Performance at Academic Excellence’
2016 University of Westminster Student Union ‘Outstanding Personal Tutor and Supervisor’