Yrd. Doç. Dr. Ayfer FINDIK PAKROOH

Ana Sayfa \ Kişiler \ Akademik Personel \ Yrd. Doç. Dr. Ayfer FINDIK PAKROOH

1965 yılında Denizli‘de doğdu. 1982-1987 Ankara Üniversitesi, Veteriner Fakültesi’nde üniversite eğitimi gördü. 1988-1989 yıllarında Tarım Bakanlığı, Kars Tarım İl Müdürlüğü’nde görev yaptı.

1990-1994 tarihlerinde Hannover Veteriner Fakültesi Küçük Hayvan Kliniği ve Viroloji Enstitüsü‘nde;

“Üst solunum yolu hastalıklı kedilerden sitopatojen virusların izolasyonu, identifikasyonu (Herpes virus, Calici virüs) ve herpes virüs kaynaklı hasta kedilerin, klinikte Acylovir (Zovirax, GlaxoWellcome) ile tedavi denemeleri“ konulu doktora çalışmasını yaparak 04.06.1994 de Dr. (PhD DVM) unvanını almıştır.

Hannover çevresinde özel bir klinikte veteriner hekim olarak çalışırken, aynı zamanda Hamburg Pharma Management Academy’de Pharmaceutical Marketing Manager eğitimi aldı.

1996 yılında Hamburg’ta özel bir tüp bebek merkezinde, Avrupanın ilk embriologlarından olan Dr. Hans İngolf Nielsen (PhD. MSc.) ile birlikte embriyolog olarak çalışmaya başladı.

Ardından İstanbul, Atina ve Antakya’da laboratuar sorumlusu embriyolog olarak çalıştıktan sonra 2014 yılından bu yana da Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde laboratuar sorumlusu embriyolog olarak çalışmaktadır.

Ayrıca Ocak 2016 ayından itibaren de, Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Veteriner Sağlık Yüksek Okulu’nda Viroloji ve Viral Aşılar derslerini vermektedir.

Dr. Ayfer Fındık Pakrooh çok iyi derecede Almanca, iyi derecede İngilizce, orta derecede Yunanca ve biraz Farsça bilmektedir.